Nie ulega wątpliwości, że szkolenie jest najlepszym źródłem pozyskiwania wiedzy i umiejętności dla naszych pracowników. Nie ulega także wątpliwości fakt, że pracownik wyszkolony jest pracownikiem pożądanym.

Zabieganie o solidnego, wykształconego pracownika jest zabiegiem szalenie trudnym. Najlepszą wiedzą o tym dysponują  pracownicy działów rekrutacyjnych, personalnych. Dlatego pracodawca, któremu zależy na dobru jego firmy powinien tak dysponować środkami, aby każdy pracownik miał możliwość dokształcania się. Ważna jest tutaj motywacja. Oczywistym jest przecież, że nikt nie zdecyduje się na szkolenie, kiedy nie będzie ono miało wymiernych skutków chociażby w postaci awansu lub większych zarobków.

Szkolenie pracownika jako inwestycja

Dobry pracodawca wie, że szkolenie jest dobrze przemyślaną inwestycją. Wykształcona kadra jest efektywniejsza, tym samym firma funkcjonuje lepiej i osiąga lepsze wyniki. Rozwój kariery zawodowej stwarza nam warunki do tego by osiągać sukcesy na polu zawodowym. Pracownik, w którego inwestujemy czuje się zrealizowany, tym samym jest bardziej zadowolony i chętniej wykonuje swoją pracę. Jest przyjaźnie nastawiony do środowiska, w którym zawodowo funkcjonuje, tym samym jego zadowolenie daje odzwierciedlenie w jego sukcesach na polu zawodowym. Dobra motywacja i obiektywna ocena to najlepszy kierunek rozwoju dla każdej nowoczesnej firmy, które zajmuje się stosunkami biznesowymi. Nasza firma odpowiada na te potrzeby, świadcząc również pomoc i doradztwo w zakresie logistycznym. Zwiększenie umiejętności pracownika jest współmierne do zwiększenia umiejętności jego pracy. W Kodeksie Dobrych Praktyk nasza firma postawiła sobie to za główny cel oraz punkt honoru, dlatego wszystkie nasze pomysły i starania idą właśnie w tym kierunku przynosząc owocne skutki zarówno dla nas, jako jednostki szkoleniowej jak i dla naszej klienteli.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać dobre szkolenie dla siebie?

Doszkalanie siebie a przydatność w firmie Wybór szkolenia, które będzie efektywnie wpływać na nasz osobisty rozwój powinien być dokładnie przemyślany....

Zamknij